ODPOVĚDI NA ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Želatina obsažená v přípravku Utipro® plus AF je rostlinného původu.

Přípravek Utipro® plus AF neobsahuje lepek, fruktózu ani laktózu, nicméně nelze vyloučit možnost, že během výroby mohly některé komponenty přípravku přijít do styku s danými substancemi.

Přípravek Utipro® plus AF účinek antibiotik posiluje. Antibiotika bojují s bakterií na farmakologické úrovni, tudíž mají na bakteriální buňku baktericidní, nebo bakteriostatický efekt. Xyloglukan-želatina bojuje s bakterií tak, že brání adhezi, rozmnožení a migraci uropatogenních kmenů do močového traktu.

Schválená indikace léku je výsledkem klinických studií. Výsledky těchto studií se předkládají příslušným úřadům během procesu certifikace. Přípravek Utipro® plus AF byl vyhodnocený jako účinný při akutních nekomplikovaných zánětech močového měchýře (cystitidách) a rovněž jako vhodná prevence při opakujících se onemocněních močového traktu. Závažná onemocnění močového traktu jsou doprovázena mnohem závažnějším patologickým obrazem a je potřeba je léčit komplexněji a vhodnějšími prostředky pod dohledem lékaře.

Xyloglukan má podobné složení jako přirozený střevní hlen a proto se i stejně chová. Tudíž nezabraňuje ani průchodu živin, vody nebo léků střevem, ani jejich vstřebávání.

Dvojí účinek znamená, že přípravek působí na různých úrovních. Utipro® plus AF účinkuje ve střevě díky xyloglukanu a želatině, kde působí na rezervoár střevní E. coli tím, že brání adhezi, rozmnožení a migraci uropatogenních kmenů bakterie do močového traktu. Rovněž účinkuje v močovém měchýři, kde pomocí ibišku a propolisu snižuje hodnotu pH v moči a tím vytváří pro bakterii nevhodné prostředí.

Přípravek Utipro® plus AF se v případě akutních obtíží užívá za účelem zmírnění symptomů v dávce 2 kapsule denně po dobu 5 dnů. V případě prevence opakovaného propuknutí onemocnění se přípravek užívá v dávce 1 kapsule denně po dobu 15 dnů. Cykly lze opakovat.

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi otázkami a zkušenostmi!

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.